sadsad x
asdasd
FİBRELLE

Fibrelle Steviali 25kg Prebiyotik Lifli Tatlandırıcı

Fiyat
:
2.037,28 TL
Havale ile
:
1.976,16 TL
Not
:
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Resimler

 • Fibrelle Steviali 25kg Prebiyotik Lifli Tatlandırıcı

  Miktar:25kg

  Ambalaj:Kraft Torba

  Fibrelle Şeker İkameleri

  Sofra şekeri olarak bilinen sükroz, gıdalara alışkın olduğumuz tatlılığı sağlamanın yanısıra fırında pişen tatlılara hacim, gevreklik, karamelizasyon, gibi pek çok farklı yapısal özelliği de verir.

  Kalorisi azaltılmış veya diyabetliler için üretilen kek, kurabiye gibi fırında pişen tatlılarda  kullanılmak amacıyla geliştirilmiş olan Fibrelle şeker ikameleri,kabarma, yapı ve karamelizasyon sağlar. Şekerle aynı tat profiline sahiptir, ağızda acı veya metalik bir tat bırakmaz.

  Şerbetli Tatlılar için

  Fibrelle Şeker İkameleri

  Baklava, revani gibi şerbetli tatlılarda sofra şekeri sükroz tatlılığa ilave olarak kıvama yani vizkoziteye de katkı sağlar.

  Fibrelle şeker ikameleri light ve diyabetik şerbetli tatlı üreticilerinin normal şekerle elde ettikleri yapıya eşdeğer bir yapıyı elde edebilmelerine olanak sağlarken sağlık ve lzeet konusunda da istenilen özelliklere ulaşabilmelerine yardımcı olur.

  Dondurma ve Sütlü Tatlılar için Fibrelle Şeker İkameleri

  Dondurmalarda kulaılan şeker ve tatlandırıcıların kompozisyonu  donma noktasının değişmesi, ürünün doygunluğu ve yapısal sertliği gibi pekçok parametreye etki edebilmektedir.

  Fibrelle prebiyotik lifli şeker ikameleri dondurmalarda ideal yapı ve lezzeti elde ederken, enerji oranının azaltılmasına, lif içeriğinin artmasına yardımcı olur.

  Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcıyı tatlandırıcının içinde neler yer almaktadır?

  Pişirilebilir formdaki Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı içinde gıda sanayinde yaygın olarak ve güvenle kullanılmakta olan çeşitli bileşenler olan maltitol, polidekstroz, inülin, eritritol, steviol glikozitler ve doğal aroma bulunmaktadır. Maltitol mısırdan nişastasından elde edilen maltoz adlı şekerden elde edilen, vücutta kısmen sindirilen, düşük glisemik indekse sahip bir polioldür. Polidekstroz glikozdan sentezlenen vücutta sindirilmeyen prebiyotik bir liftir. İnülin hindiba bitkisinin kökünden elde edilen vücutta sindirilmeyen prebiyotik bir liftir. Eritritol çeşitli meyvelerde de bulunan vücutta sindirilmeyen bir polioldür. Steviol glikozitler stevia bitkisinin yapraklarından elde edilen doğal bir tatlandırıcıdır. Üründe ayrıca tamamen doğal aromalar bulunmaktadır.

   
  Stick formdaki Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı oligofruktozla zenginleştirilmiş inülin, steviol glikozitler ve doğal aromadan oluşmaktadır. Oligofruktoz inülinden elde edilen ve vücutta sindirilmeyen prebiyotik özellikli bir liftir.

   
  Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcının kalorisi nedir?

   
  1 gram şeker yaklaşık olarak 4 kalori enerji içermektedir. Buna karşın Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcının 1 gramında yaklaşık 2 kalori enerji bulunmaktadır. Böylelikle şekerden gelen kalorilerin yaklaşık yarı yarıya azaltılmasına yardımcı olur.


  Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcıyı ne kadar kullanmalıyım?

   
  Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı zengin bir lif kaynağıdır ve aynı zamanda vücutta kısmen sindirilen poliolleri de içermektedir. Lifler yeterli ölçüde tüketildiklerinde sindirim sisteminin düzenli ve sağlıklı çalılşmasına yardımcı olurlar. Bununla birlikte aşırı tüketildiklerinde gerek lifler gerekse polioller bağırsakta laksatif etkiye ve gaz oluşumuna neden olabilirler.

   
  Fibrelle prebiyotik lifli stevialı tatlandırıcı için önerilen tüketim miktarı bir porsiyonda bir çorba kaşığı yani yaklaşık olarak 12 gram ve günde 3 porsiyondur. Daha fazla miktarda tüketildiğinde hassas kişilerde laksatif etkiye veya gaza neden olabilmekle beraber olası etkiler kısa sürelidir ve rahatsızlık hissi dışında önemli bir sağlık sorununa yol açmamaktadır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.