sadsad x
asdasd
HAVANCIZADE

Havancızade Buğday Gluteni (Vital) AB MENŞELİ

Fiyat
:
150,00 TL
Havale ile
:
145,50 TL
Gramaj
:

1kg

150,00 TL

5kg

710,00 TL

2.5kg

365,00 TL
Not
:
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (1)
 • Resimler
 • HAVANCIZADE BUĞDAY GLUTENİ (VİTAL)  AB MENŞELİ

  Paketleme: Yenilenmiş 3 katlı Alüminyum Fermuarlı Poşetlerimizle Kargo Hasarlarını en aza düşürmeyi amaçlıyoruz.1 kg için

  İçerik Menşee:  -AB MENŞELİ

  GLUTEN NEDİR?

  Standardize edilmiş, yüksek kaliteli  buğday proteinidir. Vital olarak da adlandırılır. Bitkilerden elde edildiği için insan sağlığı için çok yararlıdır.

  Gluten, özellikle buğday gibi tahıllarda bulunan bir protein grubudur. Buğday; başta çavdar, arpa, yulaf olmak üzere diğer hububat tahılları ile de yakından alakalıdır ve bu nedenle bu tahıllar da Gluten içerirler.

  Gluten, hamurun güçlü yapısından sorumlu, buğdayda bulunan proteindir. Gluten proteinleri, ekmek yapımı esnasında oluşan ağsı yapıdan sorumludur. Yükselme devresinde oluşan bu yapı çok önemlidir, Glutensiz istenilen yapı oluşamaz ve ekmek mayalanamaz.

  Gluten, birçok insan için mide-bağırsak kanalı yoluyla kolaylıkla sindirilebilen normal bir proteindir.

  Gluten bir seri farklı proteinin karışımıdır ve iki grupta sınıflandırılır bunlar, Prolaminler ve Glutelinlerdir.

  JELATİNİN ALTERNATİFİDİR

  Buğday yada diğer tohumların unları nişastayı ayırmak için yıkandığı zaman geride kalan dayanıklı, yapışma özelliği olan nitronize bir maddedir. Tutkal ya da tutkala benzer bir maddedir.

   Jelatin'in en önemli alternatifidir. Tat, koku ve lezzeti daha iyi ve ekonomiktir. Ayrıca bitki proteinleri vücut tarafından daha kolay sindirilir. Bütün insanlar sağlık açısından hayvan kaynaklı jelatin yerine bitki kaynaklı jelatine geçiş yapmalıdırlar.

  PROTEIN DEĞERİ

  Buğday Gluteni genel olarak % 75-82 protein oranına sahiptir. Eklendiği ürünlerin besin değerini arttırırken, fonksiyonel protein oranını da arttırmaktadır.

  Buğday Gluteninin Biyolojik değeri: 64 'tür. Soyanın (74) biyolojik değerine yakındır.

  Yoğurt veya yumurta ile belirli oranlarda kombine edildiğinde aminoasit değerlerinin artmasıyla glutenin biyolojik değeri 100'ün üzerine çıkmaktadır.  KULLANIM ALANLARI

  1. Fırıncılık ve pastacılıkta; özellikle protein değeri yüksek ürünlerde. Una %2-5 arası Buğday gluteni katkısı nihai üründe daha iyi bir doku, güç ve hacim sağlayacaktır. Hamurun gaz ve su tutma kapasitesini artırır .Hamur direnci ve ekmeklik enerjisini artırır.Daha iyi bir ekmek hacmi, yumuşak ve küçük gözenekli bir içyapı sağlar. Parlak ve ince kabuk oluşumu sağlar

  2. Kahvaltılık gevreklerde ve Proteinli bisküvilerde

  3. Süt proteini yada soya proteini kullanılan yerlerde su tutma oranı yüksek düşük maliyetli bir alternatiftir.

  4. Mısır cipslerinde

  5. Hazır çorba ve soslarda

  ÇÖLYAK HASTALARI , KESİNLİKLE KULLANMAMALIDIR . ÇÖLYAK HASTALARI İÇİN TEHLİKELİDİR.
  Buğday Gluteni (Vital) 1 kg, HAVANCIZADE markasıyla Makeks Mak. Gıda San.Ltd .Şti. tarafından her türlü hijyen ve ilgili gıda kodeksi koşuları saglanarak TR -34-K-003729 İşletme Kayıt Belgesi ile paketlenmiştir. gidahammaddeleri.com, en uygun fiyatı sağlayarak siz müşterilerimizin kapısına kadar ulaştırmaktadır. Amerika’da da kültürü yapılır.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.