sadsad x
asdasd
HAVANCIZADE

Kakao Yağı Saf (Natürel-Katı)

Fiyat
:
289,00 TL
Havale ile
:
283,22 TL
Gramaj
:

250gr

289,00 TL

1kg

1.100,00 TL
Not
:
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (2)
 • Resimler

 • (Kalıplar paketlem esnasında ufak parçalara ayırıla bilmektedir)  Ürün Adı: Natürel Kakao Yağı

  Ürün Grubu: Kakao Yağ

  Kategori: KAKAO

  Formu: Yağ

  SAP Kod: 000N-Y01P-01

  Yağ Oranı - Kakao Kuru Maddesi: %100 - %99,

  Kullanım Alanları: Çi̇kolata, kozmeti̇k

  İçindekiler: %100 kakao yağı

  Saklama Koşulları: Serin ve kuru yerde; katı halde 18-22 °C sıcaklık ve %50-60 bağıl nemde, kokusuz, güneş ve ısı kaynaklarında uzakta saklanmalıdır.

  Alerjen Bilgisi:Ürün alerjen içermemektedir

   

  İçerik Hammadde Üretici: Altın Marka (Türkiye'de üretilmiştir.)

  KAKAO YAĞI NATUREL

  Kakao, tropik ağaç tohumlarıdır. Bu tohumlarda kuvvetli bir uyarıcı olan teobromin denilen alkaloit vardır. Kakao tohumlarından faydalı bir yağ olan kakao yağı çıkarılır. Kakao yağı kakao çekirdeklerinden, sıvı ayrıştırma yöntemi kullanılarak çıkarılır. İşlem boyunca, kakao tanesinden, katı kakao ve kakao yağı erken bir evrede ayrılır. Bu ikisi çikolata bar yapımında tekrar kullanılır.

  Kakao yağı, solgun sarı renkli, saf yenebilir bir bitkisel yağdır, yumuşak çikolata lezzetine ve aromasına sahiptir. Piyasada katı bloklar halinde bulunan kakao yağı, isteğe bağlı olarak gıdaya uygun tankerlerde sıvı halde sevk edilir.

  Kakao yağı, çikolata imalatının hammaddesini oluşturur. Kakao yağının erime sıcaklığından dolayı sıklıkla ilaç yapımında, tıbbi alanda kullanılır. Oda sıcaklığında saklanabilir, fakat vücut sıcaklığında kolayca erir.

  Kakao yağı doymamış yağ asitlerince zengindir ve en bilinen stabil yağlardandır. Doğal antioksidanlar içeriği ekşimeyi engeller ve 4–5 yıl depolama ömrü sağlar. Sorunsuz bir doku, tatlı koku ve yumuşatıcı krem özelliği, kakao yağını kozmetik ve cilt koruma ürünlerinde popüler malzeme haline getirmiştir.

  Çikolatanın kakao yağının bir kısmının, kakao yağı eşdeğerleri ile yer değiştirilmesi, çikolatanın ısıl stabilitesini artırır. Sıcak iklimlere sahip ülkelerde eşdeğer yağ ilavesi ile çikolatanın raf ömrü önemli bir düzeyde artırılmaktadır. Bunlar, palm ve shea yağların türetilen bitkisel yağlardır ve kimyasal ve fiziksel olarak kakao yağına çok benzerdirler.

  Kakao yağı, hamilelikte karına ve göğüslere sürüldüğünde o bölgelerin çatlamasını engeller. Derinin çatlamaması için her gün deriye Kakao yağı ile masaj yapmak gerekir. Kakao yağı, güneşin zararlı etkilerini azaltan güneş yağı etkisi ile cilt koruyucu olarak faydalıdır. Ayrıca,göğüs ucundaki çatlak ve yaraları yumuşatmakta ve basur şikâyetlerini azaltmakta etkilidir.


  Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka ilgili doktora başvurunuz
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.