sadsad x
asdasd
KRK

Kimyon Yağı 250cc

Fiyat
:
245,00 TL
Havale ile
:
240,10 TL
Not
:
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Resimler
 • KİMYON YAĞI 250CC

  Ürün adı: Kimyon Yağı
  Fiziksel yapısı: Sıvı
  Ambalaj:250cc

   

  Kimyon Yağı ve Faydaları

   

  Kimyon Yağı: Kimyon tohumu ve yağı, Romalılardan bu yana nemli bir baharat ve yağ olarak kullanılmaktadır. Kimyon yağının antiseptik antioksik, antibakteriyel hazmı kolaylaştırcı idrar arttırcı ve uyarıcı özellikleri vardır. Tanen, reçine, sabit yağ ve cuminal içerir. 

   

   

   

  Faydaları: Gaz söktürür. Anne sütünü arttırıcı. Regl düzenleyicidir. Varis, kemik ve adale ağrılarında etkilidir. Romatizmal rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Mide ağrılarını ve sinirsel yorgunluğu giderir. Astım hastalarında, sinüzitte ve bronşitte kullanılır. İdrar söktürür. Kuvvetlendirici ve terletici etkiye sahiptir.

   

   

   

  Kimyon Yağı Nasıl Kullanılır? Kimyon yağı haricen; kızdırıcı olarak adele ağrılarında ve romatizmal rahatsızlıklarında kullanılır Tatlı Badem Yağı gibi taşıyıcı yağlara ilave edilerek (20 Cc taşıyıcı yağda 10 damla) kullanılır, Cilde sürüldü keten sonra güneşe maruz bırakılmamalıdır. Dahilen; idrar arttırıcı, sindirim sisteminde gaz giderici.ağrı dindirici, hazmı kolaylaştırıcı olarak kullanılır. Sinir sistemi üzerine olumlu etkisi olduğu, migren ve baş ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir. Dahilen; şeker parçası üzerine 5-6 damla damlatılarak alınır. Yemeklerde istenirse baharat olarak kullanılır. Ayrıca kimyon yağı, sindirim, sinir ve adele sistemlerinde buhar terapisi uygulanarak da kullanılmaktadır.

   

   

   

  Uyarı: Hamilelik döneminde kullanılması sakıncalıdır. Uzun süre kullanılması halinde karaciğere zarar verir.

   

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.