sadsad x
asdasd
HAVANCIZADE

Pulbiber (İpek)

Fiyat
:
4,50 TL
Havale ile
:
4,41 TL
208.33 Parapuan
:
208.33
Seçiniz
:

60gr

250gr

1kg

Not
:
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (1)
 • Tavsiye Et
 • Resimler


 • PULBİBER (İPEK)

  Botanik Adı: Capsicum frutenscens, Capsicum baccalum, Capsicum annuum

  Diğer İsimleri: Hint Biberi, Macar Biberi, Türk Biberi , Crushed chilies (ing.)

  Tanım:  Pulbiber, Capsicum annuum L. (solanaceae) türünün kurutulmuş olgun meyvalarının kurutulup, değirmenlerde iri kıyılıp ,Türk Gıda kodeksinde belirtilen oranlar dahilinde yemeklik sofra tuzu ve bitkisel yağ ile karıştırlmasıyla elde edilir.  İpek pul biber standart pul biberden farklı olarak biberin sadece etli kısmının kullanılmasıyla elde edilir.

  Kaliteli Bir Pulbiber´de; Yabancı madde bulunmamalı, rutubet en çok %15, yemeklik tuz en fazla  %9, asitte çözünmeyen kül en çok %1, uçucu yağ en az 0.3 ml/100 g, . Salmonella, Ecoli 0157:H7 ve Aflatoksin bulunmamalıdır.

  Yetiştiği Yerler: Kristof Kolomb´un 2. Amerika yolculuğunda, kırmızıbiber tohumunu ve meyvesini Amerika´dan Avrupa´ya getirilmiştir. 19. yy sonlarında Macarlar tarafından Avrupa´da yaygınlaştırılmış olan kırmızıbiber; ılıman ve sıcak bölgelerde yetişir. Amerika, Avrupa, Asya ve K. Afrika´da, çok sayıda cinsinin tarımı yapılır. Kaynak ülkeler: Türkiye, Hindistan, Macaristan, İspanya, Bulgaristan, Romanya, Yugoslavya, Çekoslovakya, Şili ve Arjantin´dir. Türkiye´de başta Kahramanmaraş, Güneydoğu, Akdeniz Bölgeleri ve Ege olmak üzere, geniş çapta kırmızı biber tarımı yapılmaktadır. Maraşın Islahiye ilçesi pulbiberlik kırmızı acı biber üretiminin %60 ının karşılamaktadır.

  Kullanım Alanları:  Pulbiber , mutfakta en çok kullanılan önemli baharatlardan biridir. Ayrıca gıda sanayiinde başlıca doğal renk katkılarındandır. Mutfakta, şekerli ürünler hariç hemen her türlü yemekte, özellikle kırmızı rengin ve acılığın istendiği çok sayıdaki yöresel yemeklerde kullanılır. Sebze, tavuk, çeşitli soslar, et, çorba, turşu, pilav, çoban salatası, sebze, tahıl, ve benzeri yemeklere lezzet ve tat verir.

  Faydaları;
  Bol C vitamini içerir. Mideyi kuvvetlendirir, iştah açar, hazmı kolaylaştırır. Bol idrar söktürür ve ter atar. Kusmayı önler, mide ve barsaklarda gaz birikmesini önler. Başta grip ve soğukalgınlığına olmak üzere birçok faydaları da olduğu bilinmektedir.

  Pulbibe  (İpek)  kırmızı biberlerin kurutulup pul haline getirilmesiyle elde edilir.Türkiye’de başta Güneydoğu, Akdeniz ve Marmara Bölgeleri olmak üzere, geniş çapta tarımı yapılır. Yahniler, harçlar, soslar ve çorbalarda kullanılır.

  Pulbiber (İpek)  , HAVANCIZADE markasıyla Makeks Mak. Gıda San.Ltd .Şti. tarafından her türlü hijyen ve ilgili gıda kodeksi koşuları saglanarak TR -34-K-003729 İşletme Kayıt Belgesi ile üretilmiştir ve gidahammaddeleri.com, en uygun fiyatı sağlayarak siz müşterilerimizin kapısına kadar ulaştırmaktadır.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.