sadsad x
asdasd
İTHAL

Dekstroz (Monohidrat) AB Menşeeli -25kg

Fiyat
:
416,67 TL
Havale ile
:
402,08 TL
20833.33 Parapuan
:
20833.33
Not
:
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • DEKSTROZ (Monohidrat) AB Menşeeli-25kg
  Görünümü    :    Toz beyaz renkte
  Kimyasal Adı    :    Dextrose monohydrate
  Kimyasal Formülü    :    C6H12O6.H20
  Ambalaj Şekli    :    25 kg. lık torbalarda
   
  Sinonim : D-(+)-Glucose monohydrate; Glucose; D-(+)-Glucose monohydrate
   
  Tanımı ve Kullanım Alanları
   
  Dekstroz,  gıda sanayisinde kıvamlandırıcı olarak ve yemek yapımında sıvıları koyulaştırmakta kullanılır. Endüstride tutkal, kâğıt ve tekstil yapımında da kullanılır.Çoğunlukla tahıllardan ve patatesten elde edilen tatsız ve kokusuz bir tozdur.
   
  Dekstroz, kimyasal (CAS kayıt numarası: 9005-25-8) olarak nişasta, amiloz ve amilopektin isimli iki polimerik karbonhidratın (polisakkaritin) birleşimidir.
   
  Sukrozdan daha az tatlılığa sahip olan dekstroz; dondurma, şerbet gibi ürünlerde gereksiz yere tatlılığı arttırmadan ürünlere ait kuru madde miktarını artırabilmektedir. Bundan başka dekstroz çözeltileri şeker kamışı şekerinden daha düşük donma noktasına sahip olarak daha pürüzsüz ve kremsi tekstürün elde edilmesine de yardımcı olmaktadır.
   
  Fırıncılık ürünlerinde maya besin yeri bileşeni olarak görev yapan dekstrozun olmaması durumunda mayalar, hamurun kalitesine doğrudan etkileyecek şekilde nişasta ve gluteni kendilerine besleyici bileşen olarak kabul etmekte, bu durumda mayalama sürecinde önemli gecikmelere yol açmaktadır. Eğer maya besini olarak şeker kullanılırsa, maya tüketmeden önce bunu dekstroza dönüştürmek ihtiyacı duymaktadır. Bu durum, daha fazla miktarda maya kullanımına da yol açmakta, sonuçta fırınlama öncesi uzun süreli bekletmeden kaynaklanan ekmek somununun solgun ve tazelik kaybı yaşamasına da neden olmaktadır.
   
  Fermente olabilecek bir karbonhidrat olan dekstroz, karbon dioksit için de en ekonomik kaynağı oluşturmaktadır.
   
  Hazır gıda ürünleri, süt ürünleri, karbone edilmiş içecekler, reçel ve jölede de yaygın şekilde kullanım alanı bulan dekstrozun sukroza göre en büyük avantajı, ılımlı bir tatlılığa sahip olması ve gıdaya özgü aromayı yok etmemesi ve sukroz kadar güçlü koruyucu etki göstermesi sayılabilmektedir.
   
   
  Doktorlar, dekstroz monohidratı küçük çocukların beslenmesi, diyabetik hastalarında insülin şoklarına karşı, obezitenin tedavisinde, daha fazla fiziksel faaliyet gösterilen durumlarda kan şekeri düzeyinin ayarlanmasında kullanılmaktadır.
   
  Bu özelliklerden dolayı dekstroz monohidrat, uygun vitamin ve minerallerle formüle edilerek fiziksel stres gibi durumlarda kullanılan preparatların bileşiminde yer almaktadır.
   
  Kimyasal ve fermentasyon endüstrilerinde hammadde olarak yaygın şekilde kullanılan dekstroz, elektrolik veya fermentasyon yöntemi ile işlendiğinde kalsiyum glukonat elde edilmektedir. Dekstrozun hidrojenasyonu ise, C vitamini için temel olan sorbitolun oluşumuna yol açmaktadır. gidahammaddeleri.com olarak dekstroz monohidrat ı siz müsterilerimize en uygun fiyatı sağlayarak kapınıza ulaştırmayı hedefliyoruz.
Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.